ANA TIBLJAŠ 58. NA SP-u U KROSU

Ana Tibljaš nastupila je na Svjetskom prvenstvu školskih sportskih klubova u krosu u Parizu.

Naša atletičarka u Pariz je otputovala kao dio ekipe njezine Salezijanske klasične gimnazije zahvaljujući prvome mjestu koje su osvojili na školskom prvenstvu Hrvatske u krosu.

Dionicu dužine 4.150 metara Ana je istrčala za 16:16 minuta i zauzela 58. mjesto u konkurenciji 133 natjecateljice iz ukupno 35. zemalja svijeta. Ana je u cilj ušla kao najbrža hrvatska predstavnica. U ukupnom poretku ženska ekipa Salezijanske klasične gimnazije zauzela je 20. mjesto od ukupno 25. ekipa. Vrlo zanimljiva je i sama lokacija održavanja krosa  u samom središtu Pariza pored Eiffelovog tornja.

Čestitamo Ani i cijeloj ekipi Salezijanske klasične gimnazije na sudjelovanju i plasmanu na ovo veliko natjecanje.