BABIĆ I TIBLJAŠ SREBRNI, VUKELIĆU BRONCA

Novo prvenstvo, nove medalje! Tako se najbolje može rezimirati nastup naših atletičara na Zimskom prvenstvu Hrvatske u trčanjima na stazi u Zadru. Dominik Babić osvojio je srebrno odličje u juniorskoj utrci na 400 metara s novim osobnim rekordom (50.24), Ana Tibljaš postala je juniorska viceprvakinja Hrvatske na 1.500 metara (5:17.98), a Luka Vukelić osvojio je juniorsku broncu na 800 metara (2:04.19)!

Marko Gregurec osvojio je peto mjesto u juniorskoj utrci na 1.500 metara (4:23.37), Sara Superina bila je peta na 800 metara u konkurenciji juniorki (2:34.97), dok je Ivan Dračar istrčao peti rezultat seniorske utrke na 3.000 metara (9:16.03).

Leon Lanza bio je 10. S novim osobnim rekordom  (53.40), a Adrijan Ružić 17. poziciju u juniorskoj utrci na 400 metara (56.33).

Iako vremenski uvjeti još uvijek nisu povoljni za stadionske utrke na otvorenom, te su atletičari još uvijek u fazi priprema za dio sezone na otvorenom, vrlo sam zadovoljan njihovim rezultatima i evidentnim napretkom-istaknuo je trener Zoran Žilić.