Erste Plava Liga

U Rijeci rekordnih 914 učenika na Erste Plavoj ligi sa 1572 startna mjesta

Atletski klub „Kvarner” Rijeka petu godinu za redom proveo je natjecanje Erste Plava liga u Rijeci.

Ovaj projekt nastavio se uz uspješnu suradnju Atletskog kluba Pro Sport i Ivane Brkljačić organizatora.

Jedinstveno dječje atletsko natjecanje namijenjeno je svim učenicima od 3. do 6. Razreda osnovnih škola, a uz Rijeku provodi se još u Zagrebu, Osijeku, Puli, Makarskoj i Zadru.

U Rijeci je ove godine nastupalo rekordnih 914 učenika s 1572 starta a nadmetali su se u trčanju na 60m, 300m, 600m, skoku u vis, dalj, bacanju kugle i bacanju vortexa.

Dobrih rezultata jučer nije nedostajalo iako je moto bitno je sudjelovati a ne pobijediti.

Da je važno sudjelovati, družiti se i razvijati duh sporta i prijateljstva pokazali su ovi mnogobrojni mališani koji su ispunili naše atletsko borilište do posljednjeg mjesta i uživali u svakoj disciplini bez obzira na svoj plasman.

Pobjednici u kvalifikacijama u Rijeci uz medalje primili su nagrade glavnog sponzora natjecanja Erste & Steiermarkische Bank d.d i Erste Plavog mirovinskog fonda.

U finale samog natjecanja ulaze prva dva natjecatelja po disciplini a svoj nastup u finalu imat će 29. kolovoza na stadionu Mladosti u Zagrebu u sklopu jednog od najboljih svjetskih atletskih mitinga IAAF WORLD CHALLENGE ZAGREB- Memorijal Borisa Hanžekovića.

Za samu organizaciju natjecanja bitna je dobra suradnja sa osnovnim školama a da je više nego dobra pokazao je jučerašnji odaziv osnovnih škola.

Najbrojnija škola bila je Osnovna škola Jelenje Dražice koja je sudjelovala s gotovo 200 svojih učenika.

Uz Jelenje Dražice u velikom broju odazvale su se škole Čavle, D.Vežica, Nikola Tesla, Turnić, Gelsi, S.Nicolo, Milan Brozović Kastav, Andrija Mohorovičić Matulji, Ivanka Trohar Fužine, Srdoči.

Zahvaljujemo svim školama, ravnateljima, profesorima, nastavnicima ali i učenicima na odazivu i sudjelovanju.

Erste Plavu ligu podržali su i Grad Rijeka, gradonačelnik Vojko Obersnel, pročelnica za sport i tehničku kulturu Vera Begić Blečić, predsjednik zajednice sportova PGŽ Veljko Karabaić, glavni tajnik RSS Bojan Sušanj te Tea Mičić u ime Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo.

Liga se održava pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Šport, Ministarstva zdravlja i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Uz promociju same atletike jedan od ciljeva je izgradnja svijesti o važnosti redovite fizičke aktivnosti, kojom se želi pridonijeti stvaranju bolje i zdravije zajednice te se provodi i kampanja „60 minuta KRENI” kojom se promovira mišljenje stručnjaka o važnosti šezdesetominutne dnevne tjelesne aktivnosti kod djece.

Veliko hvala svim našim trenerima, atletičarima i ostalim volonterima koji su sudjelovali u višemjesečnoj pripremi ali i samoj provedbi Erste Plave lige u Rijeci!

Juniori Kvarnera Drugi Na Kupu Hrvatske

U Rijeci se nogomet slavio dugo u noć ali i naši atletičari imali su razloga za slavlje.

Ekipa juniora nastupala je proteklog vikenda na Kupu Hrvatske za juniore koji se održavao na stadionu Mladosti. Nakon prvog dana natjecanja muška ekipa završila je na drugom mjestu, da bi i drugog dana natjecanja zadržala prednost i drugo mjesto u ukupnom poretku s osvojenih 187 bodova.

Odličnu generaciju predvodili su naši najbolji atletičari Noah Luca Matacun i Ivan Vujević.

Matacun je nastupao u skoku u vis 203, troskok 13,68, 200m 23,54 štafeti 4x100m te osvojio ukupno 24 boda, Ivan Vujević-dalj 7,06, 100m 11,36, troskok 14,01, 200m 22,43, štafetama 4×100 i 4x400m te osvojio ukupno 61 bod.

Romano Polić još jedan od naših iskusnijih trkača koji je na izlasku iz juniorske kategorije nastupao je u disciplinama: 400m 52,43, 400pr 55,91,4×100,4x400m i osvojio ukupno 36 bodova.

Tin Vlahinja u skoku u vis bio je četvrti s preskočenih 185 i Kvarneru donio 9 bodova.

U dugoprugaškim disciplinama Luka Vukelić na 5000 m zauzeo je izvrsno četvrto mjesto s rezultatom 16:53,23 a na 3000m sa zaprekama četvrto mjesto s vremenom 10:24,00 čime je donio ukupno 20 bodova.

Na 3000m sa zaprekama nastupao je i Luka Šepić 11:27,75 6 bodova.

Dominik Babić na 800m postavio je novi osobni rekord 1:59,06, 1500m istrčao je za 4:14,82 čime je donio 15 bodova.

Toni Gržić popunio je bacačke discipline koplje 49,77, kugla 11,27 i disk 33,47 čime je osvojio 17 bodova.

Matej Vrban dionicu 100m pretrčao je za 11,68, 200m 22,98 a do drugog mjesta stigao je u štafetama 4×100 i 4×200 m i osvojio ukupno 24 boda.

Naš mlađe juniorski reprezentativac Erik Sluga 400m istrčao je za 50,69, 200m 23,01 te na 4×100 i 4×400 bio drugi. Svojim nastupom Sluga je osvojio 29 bodova.

Dominik Tićak 3000m 10:39,06 3 boda, Ivo Crnković 3000m 10:41,91 2 boda, Čepić Luka 100m 12,20, 4x100m 5 bodova, Ivan Tonković 100m 12,16, Trdić Luka 100m 12,18, Tin Andrijanić dalj 5,74, 4x100m 5 bodova, Adrijan Ružić 400m 59,30.

U poretku kod juniorki atletičarke Kvarnera zauzele su peto mjesto.

Naša najbolja juniorka Klara Barnjak zbog operacije koljena propušta cijelu sezonu što je ostavilo traga na bodovnoj ljestvici kod juniorki.

Ana Tibljaš nastupala je na 1500m 4:59,94 i 3000m 11:07,29 te je osvojila 13 bodova.

Na 3000m sa zaprekama nastupala je Sara Superina koja je rezultatom 13:03,52 osvojila 8 bodova.

Iva Polić na stupala je na 100m prepone 17,91, 400pr 1:13,4, štafetama 4×100, 4x400m i osvojila ukupno 27 bodova.

Matea Buha 100m istrčala je za 13,50, 200m 27,73, dalj 5,15. Nastupala je u štafeti 4x100m i sovojila ukupno 11 bodova.

U bacačkim disciplinama nastupala je Nea Bagarić koja je Kvarneru donijela 14 bodova u sljedećim disciplinama: disk 26,60, koplje 35,39, kugla 10,27.

Karolina Dujemešić u bacanju koplja osvojila je 2 boda 29,65. Lucija Petrović nastupala je na 5000m i s vremenom 20:43,01 osvojila visokih 9 bodova.

Tea Jurić o drugi puta je nastupala na 3000m hodanje i četvrtim mjestom s vremenom 19:57,51 osvojila je 9 bodova. Tea je nastupala i na 4×100 štafeti koja je osvojila također 9 bodova.

Dorotea Ferizović u skoku vis letvicu je preskočila na 155 čime je osvojila 4 boda. Francesca Pappalardo osim dalja 5,46 što je i njezin najbolji rezultat sezone, nastupala je u Štafetama 4×100 i 4x400m te juniorkama donijela 25 bodova.

Erika Žikić u dalj je doskočila 5,12 što je bilo dovoljno za 1 bod, a 6 bodova donijela je u štafeti 4x400m.

Luana Bibanović 200m istrčala je za 26,92 čime je donijela 2 boda te je uz Žikić,Polić i Pappalardo nastupala i u štafeti 4x400m koja je osvojila 6 bodova.

U sveukupnom poretku kod juniora i juniorki Kvarner je zauzeo četvrto mjesto a do pehara i trećeg mjesta dijelilo ga je svega 8,5 bodova.

 

DIJAMANTNA LIGA

Sara Kolak na prvom mitingu Dijamantne lige treća s rezultatom 64,64.

Za kopljašice sezona lova na dijamantne bodove počela je u Eugenu na prvom od pet mitinga Dijamantne lige koliko ih je na rasporedu ove sezone.

Sara Kolak već na samome startu osvojila je 6 bodova s trećim rezultatom mitinga.

Pobjednica je Tatsiana Khaladovich s hicem 66,30 a odmah iza nje je kineskinja Shiying Liu 65,21.

Na mitingu sam dala sve od sebe i apsolutno sam zadovoljna rezultatom i plasmanom. Ovo su moji prvi ozbiljniji bodovi u Dijamantnoj ligi i prostora za napredak svakako još ima ističe Sara.

Nakon druge serije bila sam sedma i u trećoj seriji bio mi je potreban taj hitac i prolazak u daljnji krug natjecanja među šest najboljih i dodatna tri hica. Na kraju je upravo treći hitac i najbolji 64,64-Sara Kolak.

Trener Hajnšek ne skriva zadovoljstvo-zadovoljnan sam rezultom i plasmanom, uvijek postoji mali umor kod ovako dalekih putovanja i projmjena zona ali Sara je sve odlično odradila.

Eugene je specifičan po svojim vjetrovima nikad ne znaš iz kojeg će smjera puhati vjetar ali imali smo sreće i uvjeti za bacanja su bili dobri.

Zanimljivo je da je prije tri godine baš u Eugenu Sara Kolak osvojila broncu na Svjetskom juniorskom prvenstvu s rezultatom 55,74.

I ovoga puta Sara iz Eugena nosi sjajne uspomene .

Sljedeće na rasporedu je natjecanje u Jeni 11.6. gdje će nastupati na poziv svog kolege i prijatelja također olimpijskog pobjednika Thomasa Rohlera.

Uspjeh Mlađih Juniora

Nakon uspjeha naših juniora na Kupu Hrvatske i mlađi juniori nastavili su nizati uspjehe i sa sobom odnijeli sedam odličja. Za Kvarner je nastupalo 19 atletičara i atletičarki s ukupno 37 startnih mjesta.

Kopljaš Toni Gržić bio je najuspješniji prvog dana postavši novim državnim prvakom u bacanju koplja s novim osobnim rekordom 57,34. Toni je premašio dosadašnji rekord za čak osam metara.

Odlični rezultat i plasman ostvarili su naši 400 metraši Erik Sluga i Dominik Babić. Sluga je osvojio srebrnu medalju s fantastičnim vremenom 50,12 a u cilj kao treće plasirani ušao je Dominik Babić s vremenom 50,44.

U bacanju diska brončana je bila Nea Bagarić dobacivši disk 32,46.

Štafeta 4x100m okitila se srebrom s vremenom 44,91 u satavu Adrijan Ružić, Erik Sluga, Ivan Tonković i Matej VrbTONI GRŽIĆ DRŽAVNI PRVAK, DOTLIĆ 10,90 NA 100m

Varaždin-u organizaciji AK sloboda Varaždin održano je pojedinačno prvenstvo za mlađe juniore i juniorke.

Korak do postolja ostao je Luka Vukelić na 2000 zapreke zaostavši svega dvije stotinke za treće plasiranim.

Matej Vrban plasirao se u finale 100m i unatoč odličnom vremenu 11,38 ostao na petom mjestu.

Rezultati 1. dan Ml. Juniorke:

100m pf – 14. Matea Buha 13,34

1500m – 9. Ana Tibljaš 4:59,26

100m pr – 9. Iva Polić 16,68

Disk – 3. Nea bagarić 32,41, 8. Ana Marčeta 27,19

4x100m – 5. Polić,Buha,Žikić, Pappalardo 51,00

Ml. Juniori:

100m pf – 13. Ivan Tonković 11,95. 100m fin-5. Matej Vrban 11,38

400m -2 . Erik Sluga 50,12, 3. Dominik Babić 50,43, 15. Adrjan ružić 58,66

1500m – 10. Dominik Tičak 4:42,71, 11. Ivo Crnković 4:42,84

200m zapreke – 4. Luka Vukelić 6:34,23, 6. Danijel Šepić 7:10,54

Koplje 500g – 1. Toni Gržić 57,19

4x100m – Ružić,Sluga,Tonković,Vrban 44,91

Drugog dana natjecanja atletičari Kvarnera odnijeli su pobjedu u štafeti 4×100,200,300,400m s vremenom 2:00,87. Pobjednička štafeta bila je u sastavu Tonković, Vrban, Sluga i Babić.

Erik Sluga nastavio je s odličnim rezultatima i drugog dana tako je osim u štafeti odlično se plasirao i na 200m. sluga je dionicu istrčao za 22,73 i osvojio srebrnu medalju dok je četvrto plasirani u istoj disciplini s jednako vrijednim rezultatom Matej Vrban 22,89.

U ženskom dalju najbolja domaća atletičarka bila je Erika Žikić osvojivši broncu s najboljim rezultatom iz prve serije 5,20. Tik do postolja u dalju ostala je Francesca Pappalardo koja je skokom 5,18 ostala na najnezahvalnijem četvrtom mjestu.

Rezultati 2. dan Ml. Juniorke:

200m – 12. Matea Buha 27,64

3000m – Ana Tibljaš 11:11,27

400m pr – 6. Iva Polić 1:13,18

Dalj – 3. Erika Žikić 5,20, 4. Francesca Pappalardo 5,18, 18. Matea Buha 4,73

Vis – 7. Dorotea ferizović 1,50

Kugla 3 kg – 4. Nea Bagarić 12,08

Koplje 500g – 5. Karolina Dujmešić 33,75, 10. Nea Bagarić 28,36, 15. Ana Marčeta 21,45

Ml. Juniori:

200m – 3. Erik Sluga 22,73, 4. Matej Vrban 22,89, 22. Ivan Tonković 24,88

800m – 4. Dominik Babić 1:58,57, 14. Ivo Crnković 2:12,97, 15. Adrijan Ružić 2:25,28

3000m – 8. Luka Vukelić 9:43,98, 13. Danijel Šepić 10:23,55, 14. Dominik Tičak 10:36,10

 

Disk – 9. Toni Gržić 26,60

4×100,200,300,400m – 1. Tonković,Vrban,Sluga,Babić 2:00,87

Istoga dana u seniorskoj konkurenciji nastupali su atletičari Kvarnera na međunarodnom mitingu u Slovenskoj Bistrici.

Najuspješniji domaći atletičar bio je Marino Dotlić popravivši dva osobna rekorda.

Dotlić je 100m istrčao za 10,90 u finalu plasiravši se na 5. mjesto, dok je na 200m bio treći s rezultatom 22,15.

Trka 2

skolom, no prema uvodnicima Ivana Miklenića jasno je da je Crkva nezadovoljna posljednjim zbivanjima i između HDZ-a i Mosta

skolom, no prema uvodnicima Ivana Miklenića jasno je da je Crkva nezadovoljna posljednjim zbivanjima i između HDZ-a i Mosta

Ljetni sportski kamp

 

Program kampa provodit će se na području Stadiona Kantrida,Atletske dvorane Kantrida,bazena Kantrida ali i na različitim lokacijama naše županije na kojima ćemo boraviti.

Glavni cilj Ljetnog sportskog kampa upoznati je djecu sa sportskim načinom života i prikazati im kretanje kao važnu kariku u očuvanju zdravlja. Djeca se međusobno bolje upoznaju, uče se funkcionirati u sportskom kolektivu, poštivati trenere, kolege i na kraju same sebe. Od sportskih aktivnosti djeca prolaze osnove atletike, plivanja, uključeni su različiti poligoni, igre u vodi, nogomet, košarka, odbojka i ostali loptački sportovi, skokovi u vodu, vožnja kajacima itd..

Osim sportskih sadržaja u kampu su uključeni i edukativni programi različite likovne i edukativne radionice.

 

Ponedjeljkom, srijedom i petkom se program odvija na Kantridi u sklopu Stadiona, Plaže Ploče, Bazena, Atletske dvorane, Press centra Kantrida u sklopu kojeg je kino dvorana, dok se utorkom i četvrtkom program odvija na drugim lokacijama o kojima će svi biti obaviješteni prije početka kampa obzirom da se svakog tjedna nastoje odabrati različite lokacije.

 

 

6

Lorem Ipsum je jednostavno probni tekst koji se koristi u tiskarskoj i slovoslagarskoj industriji. Lorem Ipsum postoji kao industrijski standard još od 16-og stoljeća, kada je nepoznati tiskar uzeo tiskarsku galiju slova i posložio ih da bi napravio knjigu s uzorkom tiska. Taj je tekst ne samo preživio pet stoljeća, već se i vinuo u svijet elektronskog slovoslagarstva, ostajući u suštini nepromijenjen. Postao je popularan tijekom 1960-ih s pojavom Letraset listova s odlomcima Lorem Ipsum-a, a u skorije vrijeme sa software-om za stolno izdavaštvo kao što je Aldus PageMaker koji također sadrži varijante Lorem Ipsum-a.