Portić 1

Rijeka, 51000

DRAČAR POBJEDNIK POLUMARATONA “IVAN STAREK”

Ivan Dračar osvojio je prvu pobjedu na polumaratonu!

Na polumaratonu “Ivan Starek” na kojem je sudjelovalo 515 natjecatelja iz sedam zemalja pobijedio je s rezultatom 1:13,26 i to s tri minute prednosti 2. Ivan Maletić 1:16,31, 3. Matija Zdravec 1:17,40.
Iako mu je ovo prva pobjeda na polumaratonu koje je počeo trčati prije godinu dana, njegov najbolji rezultat je 1:10,44 kojeg je nedavno istrčao na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u polumaratonu zauzevši pri tom treće mjesto koje mu je naknadno poništeno te oduzeta medalja. Razlog je dosta bizaran, uoči utrke delegat nije bio na svom mjestu pa mu Ivan nije mogao pokazati natjecateljsku knjižicu, a da bi bizarnost bila veća isti taj delegat mu je dodijelio brončanu medalju koja mu je dan kasnije oduzeta.
Ivana to nije pokolebalo i već je idućem natjecanju stao na pobjedničko postolje osvojivši broncu na Pojedinačnom prvenstvu u krosu na dionici od 10km.
Nakon polumaratona slijede mu pripreme za 8. Adria Advent maraton, na kojem nastupa na dionici od 5km na kojoj je ujedno i postavio rekord.