DRAČAR POBJEDNIK RIJEČKOG POLUMARATONA, MATOVINA DESETKE, A VERONIKA ERLIĆ UTRKE NA 5 KILOMETARA

Kakav bi to bio Homo si teć bez naših atletičara?! Što reći, nego odličan nastup! Naši su atletičari osvojili čak sedam medalja, a pobijedili su u sve četiri utrke u kojima su nastupili.

U polumaratonu su briljirali Ivan Dračar, mama i kćer Tibljaš te Sara Superina, u utrci na 10 kilometara, popularnoj “desetki” najbrži je bio Alen Matovina, Veronika Erlić pobijedila je u utrci na pet kilometara, a Ivo Crnković, Dominik Babić i Ivan Vuletić bili su prvi u štafeti 3×7 kilometara.

Ivan Dračar ostvario je još jedan uspjeh u nizu, riječki polumaraton koji se s Korza prvi put trčao do Kostrene pa natrag do Korza, istrčao je za 1:14:01 sati, osvojio prvo mjesto u konkurenciji hrvatskih trkača i peto mjesto u ukupnom poretku. Pobjedu je odnijela i Vlasta Tibljaš, ali u konkurenciji polumaratonki od 45 godina, za 1:37:27 sati. Njezina kćer Ana bila je druga u kategoriji od 22 godine sa 1:45:01 sati, u kojoj je naša Sara Superina osvojila treće mjesto sa 1:46:57 minuta.

Tu nije kraj medaljama za Kvarner, Alen Matovina pobijedio je u utrci na 10 kilometara s ciljem u Kostreni na koji je stigao za 35:49 minuta. Veronika Erlić vodila je glavnu riječ na “petici” koju je istrčala za 17:52 minute, dok su Ivo Crnković, Ivan Vuletić i Dominik Babić bili najbrža štafeta u kojoj je svatko od njih trčao po sedam kilometara, a pobijedili su u vremenu od 1:19:43 sata.

Svakako treba pohvaliti i ostale naše članove koji su dali obol ovogodišnjoj utrci Homo si teć, polumaratonce Doriana Krivokuću, koji je istrčao četvrto vrijeme polumaratona u kategoriji od 22 godine (1:46:57), Tonija Mancea (1:40:08), Brunu Glažara (1:37:27), Igora Miličića (1:38:56), Marka Pevaleka (1:50:23), Sanjina Dovolića (1:56:40), Danijelu Kirinčić (1:56:40) i Dunju Kuhar (2:11:12). Utrku na 10 kilometara uspješno su istrčali Darko Adamović (45:01), Ratko Tomac (1:04:33), Amanda Tomac (51:26), Iva Jagodnik Knapić (52:29), Petra Žilić (53:00), Tea Mance Mendiković (56:38), Lidija Jurešić (1:03:07), Ljiljana Kalanj (1:03:11), Nena Rončević (1:07:17) i Vesna Božić (1:07:17). Boje Kvarnera na pet kilometara branili su Antonio Kružić (20:08) i Koni Dubrović (23:51), dok su se u utrci štafeta okušale Kristina Barić, Doris Primorac i Martina Keliš Lukanović (2:16:13).

Naši mnogobrojni članovi nastupali su u humanitarnoj utrci, a oni najmlađi članovi atletske škole i igraonice u dm mićem trku.

Čestitke svima, prije svega na vedrom duhu i ustrajnosti, kao i na tome što ste još jednom uspješno predstavljali naš Kvarner!