ERSTE PLAVA LIGA OPET PUN POGODAK!

 

Erste plava liga i ovaj je put bila pun pogodak! Unatoč tome što je zbog kiše njezin prvotni termin u svibnju otkazan, izazvala je velik interes učenika i učenica trećih, četvrtih, petih i šestih razreda osnovnih škola diljem Primorsko-goranske županije. Čak njih 728 nastupilo je na stadionu Kantrida, a među njima su najbrojniji bili učenici Osnovne škole »Čavle«.

Riječ je o jedinstvenom dječjem natjecanju kroz koje je tijekom šest godina, koliko postoji, prošlo više od 20.000 učenica i učenika, a naziv ovogodišnje kampanje je »60 minuta KRENI« kojom se želi ukazati na važnost šezdesetominutne dnevne tjelesne aktivnosti kod djece. Upravo je i jedan od ciljeva ovoga natjecanja izgradnja svijesti o važnosti redovite fizičke aktivnosti, kojom se želi pridonijeti stvaranju bolje i zdravije zajednice.

Velika srčanost i borba svakog od sudionika najveći je dobitak ovog hvalevrijednog natjecanja, koji se šestu godinu u Rijeci održava u suorganizaciji našeg Kvarnera. A natjecanje ima i velik ulog budući da će po dvoje najboljih natjecatelja u skavoj disciplini nastupiti u velikom finalu što će se održati u 4. rujna u okviru Hanžekovićevog memorijala u Zagrebu.

Hvala svakome od sudionika što je Rijeka i ove godine dala velik obol Erste plavoj ligi, kao i Gradu Rijeka i Primorsko-goranskoj županiji koje iz godine u godinu prepoznaju važnost ovog hvalevrijednoga projekta.

Rezultati, djevojčice, šesti razredi, 60 m: 1. Elide Babić (Milan Brozović) 7.86, 3. Rori Kezele (Ivan Zajc) 7.95; 600 m: 3. Dora Fućak (Nikola Tesla) 1:56.81; dalj: 1. Carla Rudin (Klana) 4,62, 2. Rori Kezele (Ivan Zajc) 4,56, 3. Helena Pervan (Nikola Tesla) 4,56; kugla: 1. Petra Štiglić (Srdoči) 10,31, 2. Lana Žeželić (Čavle) 8,51, 3. Ana Cvek (Vežica) 8,49; vis: 1. Carla Rudin (Klana) 135, 2. Emanuela Grbac (Podmurvice) 125, 3. Petra Ukalović (Ivan Zajc) 120.

Peti razredi, 60 m: 2. Ivona Omeragić (Andrija Mohorovičić) 8,41, 3. Lana Oršić (Fran Krsto Frankopan) 8.66; 600 m: 2. Vera Čuljak (Nikola Tesla) 2:04.10, 3. Lana Vale (Kantrida) 2:08.10; dalj: 3. Lea Klai (Srdoči) 3,92;  kugla: 2. Ajla Siladžija (Vežica) 7,95, 3. Vera Čuljak (Nikola Tesla).

Četvrti razredi, 60 m: 2. Hana Čargonja (Čavle) 8.96, 3. Ema Sobol (Ivan Goran Kovačić) 8.99; 300 m: 1. Elena Ban (Čavle) 51.86, 3. Hana Čargonja (Čavle) 53.25; dalj: 1. Vita Ropac (Brajda) 3,32, 2. Tea Straga (Jelenje Dražice) 3,30, 3. Nika Krculić (Srdoči) 3,19; vortex: 1. Ela Ejupi (Fran Krsto Frankopan) 30,54, 2. Sara Ćapalija (Kantrida) 30,19, 3. Eni Linić (Jelenje Dražice) 30,04.

Treći razredi, 60 m: 1. Petra Šemper (Brajda) 8.92, 2. Chiara Zuzzi (Andrija Mohorovičić) 9.25, 3. Karin Sušanj (Kastav) 9.42; 300 m: 1. Karin Sušanj (Milan Brozović) 56.89, 2. Paola Živanović (Ivan Goran Kovačić) 57.59, 3. Mia Šimić (Andrija Mohorovičić) 57.64; dalj: 1. Sofija Kovačić (Jelenje Dražice) 3,73, 2. Tia Kezele (Ivan Zajc) 3,35, 3. Iris Levak (Rikard Katalinić Jeretov) 3,30; vortex: 2. Meri Delonga (Srdoči) 27,22, 3. Paola Živanović (Ivan Goran Kovačić) 27,00.

Dječaci, šesti razredi, 60 m: 2. Lovro Mikulica (Ivan Zajc) 8.06, 3. Matej Mrle (Ivan Goran Kovačić) 8.18; 600 m: 1. Loris Faustini (Andrija Mohorovičić) 1:48.27, 2. Mauro Bobanović (Turnić) 1:51.67, 3. Dino Dujmić (Čavle) 1:53.43; dalj: 2. Matija Miškulin (Milan Brozović) 4,38, 3. Andrija Juretić (Jelenje Dražice); vis: 1. Fabijan Zaharija (Čavle) 144, 2. Luka Pevalek (Nikola Tesla) 136, 3. Lovro Mikulić (Ivan Zajc) 133; kugla: 1. Karlo Bliznac (Ivan Goran Kovačić) 8,88, 2. Karlo Tadejević (Turnić) 8,46, 3. Niko Knez (Ivanka Trohar).

Peti razredi, 60 m: 2. Roko Benić (Vežica) 8.25; 3. Fabio Merendino Dessardo (San Nicolo) 8.61; 600 m: 2. Petar Kožul (Podmurvice) 1:53.18, 3. Val Krešić (San Nicolo) 1:57.74; dalj: 2. Petar Kožul (Podmurvice) 3,76, 3. Filip Bukilić (Turnić) 3,76; kugla: 1. Filip Vrkić (Kozala) 7,18, 2. Martin Franjić (Turnić) 6,78, 3. Leo Čekada (Kantrida) 6,35.

Četvrti razredi, 60 m: 2. Ivan Pevalek (Nikola Tesla) 8.62, 3. Emanuel Maršanić (Čavle) 8.72; 300 m: 1. Mauro Muškardin (Andrija Mohorovičić) 49,29, 3. Matija Štimac (Ivan Goran Kovačić) 52.87; dalj: 2. Ivan Pevalek (Nikola Tesla) 3,95, 3. Tomas Jurinjak (Viktor Car Emin) 3,88; vortex: 1. Noah Pomazan (San Nicolo) 37,16, 2. Jakov Antović (Jelenje Dražice) 36,23, 3. Sebastian Pozder (Kantrida) 35,96.

Treći razredi, 60 m: 3. Marko Vulić (Kantrida) 9.24; 300 m: 1. Martin Andlar (Milan Brozović) 52.18, 2. Boris Štefančić (Ivan Goran Kovačić) 52.61, 3. Marko Vukšić (Andrija Mohorovičić) 53.43; dalj: 1. Martin Andlar (Milan Brozović) 3,79, 3. David Florjančič (Andrija Mohorovičić) 3,29; vortex: 1. Roman Lučić (Dolac) 34,59, 2. Patrik Hajduković (Čavle) 33,95, 3. Leon Štih (Andrija Mohorovičić) 33,68.

http://www.ersteplavaliga.com/rijeka-2018-svi-rezultati/

 

Comments for this post are closed.