HOMO SI TEĆ

Završila je jedna od najvećih manifestacija u gradu koji teče Festival sporta i rekreacije Homo si teć.

U sklopu festivala naši atletičari nastupali su na svim utrkama i ostvarili zapažene uspjehe.

Na prvoj utrci ovogodišnjeg festivala 539 skok u muškoj konkurenciji prvi s novim rekordom staze bio je Matjaž Štanfel. Drugoplasirani je bio Luka Vukelić kojemu je ovo bio rvi nastup na Trsatkim stubama. U ženskoj kategoriji atletičarke Kvarnera dominirale su na ovoj utrci.

Pobjedu je odnjela Ljubica Bezjak, Paula Tepuš bila je druga, Sara Superina treća a Veronika Erlić peta.

Na Molo longu očekivano ponovna dominacija naših atletičara u obje kategorije.

Kod žena pobjedu je odnijela Ljubica Bezjak,Veronika Erlć bila je druga a treća Vlasta Tibljaš.

U muškoj kategoriji pobjednik je s novim rekordom staze Ivan Dračar, Marino Jukić bio je treći, Luka Vukelić četvrti a Matjaž Štanfel peti.

I u samoj završnici festivala i glavnim utrkama Homi si teć nizali smo uspjehe.

Ovogodišnje izdanje Homo si teć okupilo je preko 16000 trkača čime je ova manifestacija bila najbrojnija do sada.

Osim maratona, polumaratona,štafete 4x 7km,hendi cupa,baby bonus cupa i utrke građana po prvi puta održana je utrka na 10km.

U sklopu maratona održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u maratonu gdje je naš atletičar Zoran Žilić osvojio treće mjesto. Unatoč vrlo teškoj i zahtjevnoj stazi te grčevima na posljednjem kilometru Zoran Žilić ponovno je dokazao de je jedan od najboljih domaćih maratonaca.

Do zadnjeg atoma snage borio se za svoje odličje i obranio prošlogodišnju broncu.

Nakon Mola longa Ivan Dračar osvojio je i utrku na 10km. Dračar se ekipi Kvarnera pridružio na zimskom prijelaznom roku i pokazalo se to kao veliko pojačanje u dugoprugaškoj klupskoj ekipi.

U ženskoj konkurenciji na 10km Kvarner je također slavio. Pobednica desetke bila je Paula Tepuš a odmah iza nje drugoplasirana je naša nova članica Ljubica Bezjak.

Štafeta 4x7km okitila se srebrnim odličjem a u štefeti su nastupali Dominik Babić,Luka Vukelić i Marino Jukić.

U kategoriji Ž40 srebro je bilo rezervirano za Veroniku Erlić.

Osim naših pobjednika na utrkama je sudjelovao veliki broj naših atletičara te im ujedno i čestitamo.

Rezultate utrke možete pogledati u prilogu dok galerije fotografija možete pogledati na našoj službenoj facebook stranici