O nama » Dokumenti » Novosti

20.05.2016

Kadeti Kvarnera treći na 'Kraš' ekipnom prvenstvu Hrvatske

U organizaciji Atletskog kluba Istra Pula održano je Kraš ekipno prvenstvo za kadete i kadetkinje.

Nakon kvalifikacija u finale se plasiralo 8 najboljih muških i 7 najboljih Hrvatskih ženskih ekipa.

Kadeti Kvarnera zauzeli su odlično treće mjesto u finalu s osvojenih 48 bodova.

Prvoplasirana ekipa je AK Slavonija Žito s 61 osvojena boda,  a druga AK Agram s 59 bodova.

U pojedinačnom poretku najviše uspjeha su imali:

Jakov Mendrila - koji je fantastičnom utrkom i vjetrom u prsa 100m istrčao za 12.10 i zauzeo prvo mjesto.

Erik Sluga - Erik je već na početku sezone nagovijestio odličnu sezonu, što je jučerašnjim nastupom i dodatno potvrdio. Prvi je završio utrku na 300m i s vremenom 36,61.

Dokazao se jučer i u skoku u dalj, gdje je skokom 5,63 zauzeo treće mjesto.

Toni Gržić - nastupao je u dvije bacačke discipline, bacanju kugle 4kg i koplja 600g.

U kugli je oborio svoj osobni rekord 14,16 i bio treći, dok je u bacanju koplja bio drugi s najboljim hicem 37,78.

Ivan Vuletić - odličnim vremenom  je istrčao utrku na 3000 m s vremenom 10:42,64 i plasmanom na četvrtom mjestu ekipi donio 5 bodova.

Ivan Ostojić - pokazao je da je veliki borac za svoju ekipu. Ivan je trčao utrku na 800 m i borio se do samog kraja. Njegov osvojeni bod bio je presudan za osvajanje pehara.

Matej Vrban - jedan od važne karike u kadetskoj ekipi trčao je 100 m prepone. Iako to nije njegova disciplina pokazao je da može parirati najboljim preponašima. Utrku je istrčao za 15.64 i zauzeo peto mjesto.

4X100m -kadetska  štafeta koja je prije nekoliko tjedana bila najbrža u Hrvatskoj, zbog krivog starta diskvalificirana je.  Trčanje štafete svakom atletičaru predstavlja poseban izazov i budi velike emocije i želje za pobjedom ekipe. Jučer se nisu uspjeli dokazati u trčanju štafete, no uskoro ih očekuje novo državno prvenstvo na kojem će imati novu priliku.

Kadetkinje jučer nisu bile u punom sastavu te nisu imale toliko uspjeha.

Bez obzira na njihov plasman svi zajedno zaslužuju velike čestitke!