O nama » Dokumenti » Novosti

24.05.2016

Juniori Kvarnera četrvti na Kupu Hrvatske


Od ukupno 24 ekipe koje su nastupale na Kupu za juniore/ke, naši atletičari dvodnevno natjecanje završili su na četvrtom mjestu s 204,5 osvojenih bodova.

Unatoč tome što nisu sve discipline bile pokrivene čime smo propustili određen broj bodova, u svojim pojedinačnim nastupima pokazali su pravu borbenost i postigli odlične rezultate.

Prvog dana natjecanja drugim mjestom na 100m i rezultatom 11,09 Ivan Vujević otvorio je natjecanje. Apsolutnu dominaciju pokazao je u disciplini skoka u dalj, gdje je skokom 7,60 nadmašio svoju konkurenciju. Nastupao je i u štafeti  4x100m 43,48 u sastavu Dotlić, Polić, Boca, Vujević koja je ujedno bila i pobjednička.

Vito Boca osim u pobjedničkoj štafeti, nastupao je i u skoku u dalj 6,65 i donio ekipi odličnih 9 bodova.

Noah Luca Matacun  u skoku u vis bio je drugi, skokom 203, a njegov kolega Tin Vlahinja u istoj disciplini četvrti s preskočenih 1,90m.

Prvog dana natjecanja kod juniora nastupali su još:

Marino Dotlić 100m 11,67, Matej Vrban 100m 11,97, Andrej Škerjanc 100m 12,06, Ivan Tonković 100m 12,46 i skok u dalj 5,30, Romano Polić 400m 51,69, David Čarapina 400m 53,23.

Štafeta Kvarner II 4x100m 43,48 ujedno i pobjednička bila je u sastavu Dotlić, Polić, Boca, Vujević, a štefeta Kvarner I deveta s vremenom 46,71 u sastavu Škerjanc, Vrban, Vlahinja, Čarapina.


Prvog dana natjecanja kod juniorki najviše uspjeha imala je Klara Barnjak.

Pobijedila je u disciplini 100m prepone s rezultatom 15,11, u disciplini 100m diskvalificirana je zbog preuranjenog starta.

Luana Bobanović na 400m bila je šesta s vremenom 59,87.

Naša dugoprugašica Paula Tepuš u disciplini 1500 m 4:57,90 zauzela je 6 mjesto.

Petra Plišić u troskoku bila je 9 sa skokom 10,64.

Štafeta juniorki 4x100 m s vremenom 51,93 donijela je 6 bodova i sedmo mjesto.


Drugog dana natjecanja Ivan Vujević je ponovno započeo s pobjedom i to na 200m s odličnim  vremenom 22,16. U stoj disciplini nastupali su Marino Dotlić 23,61, Erik Sluga 23,67, David Čarapina 23,83 i Vito Boca 24,30.


Romano Polić odličnom utrkom na 400m prepone zauzeo je drugo mjesto s vremenom 56,81.

Noah Luca Matacun okušao se u troskoku i pokazao da može konkurirat i toj disciplin. Skokom 14,01 završio je na trećoj poziciji.

Štafeta 4x400m u sastavu Čarapina, Polić, Matacun, Sluga bila je peta s vremenom 3:29,76.


U konkurenciji juniorki nastup pobjedom započela i Klara Barjak u disciplini skoka u dalj, gdje je opet prešla granicu 6 metara 5,95.

U istoj disciplini nastupala je Erika Žikić i njezin skok 5,08 donio je vrijedna 4 boda.

Na 200m nastupale su Luana Bobanović 26,35, Matea Buha 27,91 i Ana Miškulin 28,44.

Paula Tepuš utrku na 3000 m istrčala je za 11:04,50, Iva Polić m400m prepone 1:13,26, Gea Šverko u visu preskočila je 1,45, dok je u dvjema bacačkim disciplinama nastupala Nea Bagarić.

U bacanju kugle 10,71 te koplja 32,26.

Juniorke su nastupale u štafeti 4x400m 4:06,9 u sastavu Barnjak, Buha, Polić, Bobanović.

Nakon zbroja bodova u ukupnom poretku zauzeli su četvrto mjesto iza Ak Agram, Dinama Zrinjevac i Slavonije Žito.


Obije ekipe do zadnjeg atom snage borile su se u svojim disciplinama za čim veći broj bodova koji nose svojoj ekipi.

Pokazali svoj veliki napredak u odnosu na protekle godine i na tome im čestitamo.

Bravo za svih!


Email facebook twitter Google Bookmarks


© Copyright 2006-2017 - Atletski klub Kvarner.
E-mail: akkvarner@akkvarner.hr

Autor:Siniša Križanec, prof.
Podatke obradio: Janko Povše, ing.