O nama » Dokumenti » Novosti

18.04.2017

539 skok i Molo longo

U sklopu festivala jedne od najvećih sportskih manifestacija u Rijeci održane su već dvije utrke 539 skok i Molo longo trk.

Jedna i druga dionica specifične su i zamnimljive zbog svoje trase.

539 stepenica koje vode do Trsata našim atletičarima predstavljaju malo drugačiji izazov.
Izazov ove godine bio je pobjedniku Matjažu Štanfelu popraviti svoj prologodišnji rekord staze, što mu je očekivano i uspjelo.
Štanfel je dionicu istrčao za rekordnih 3,05.
Luka Vukelić prvi je puta trčao ovu dionicu i već se popeo na pobjedničko postolje zauzevši drugo mjesto.
U ženskoj konkurenciji prošlogodšnja pobjednica Paula Tepuš bila je druga a odmah iza nje Sara Superina.

Na Molu longu također je "pao" je novi rekord.
Rekorder je naš atletičar Ivan Dračar koji je dionicu istrčao za 19,57 unatoč jakoj kiši i vrlo skliskom terenu.
Treće mjesto pripalo je Marinu Jukić iza kojeg su na četvrtom mjestu Luka Vukelić i Matjaž Štanfel.
U ženskoj konkurenciji drugo mjesto pripalo je Veroniki Erlić a treće Vlasti Tibjaš.

Osim pobjednika cijeloj manifestaciji pridružili su se i ostali naši atletičari starijih uzrasnih kategorija, dok su oni malo mlađi trkačima navijanjem pružili podršku svim trkačima.

Idućeg vikenda očekuje nas prezentacija sportova, klubova i njihovih aktivnosti na Gatu Karoline riječke u subotu 22. travnja a u nedjelju i sama završnica "Homo si teć" kojoj će se uz sve naše članove pridružiti i naša olimpijka Sara Kolak.