O nama » Dokumenti » Novosti

20.06.2017

Pojedinačno juniorsko prvenstvo


Juniorima Kvarnera  9. odličja na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske.

Pojedinačno juniorsko prvenstvo održano je proteklog vikenda u Varaždinu u organizaciji Atletskog kluba Sloboda Varaždin.

 

Rezultati 1 dan

Rezultati 2 dan

 

Najbolja postava Kvarnera sa sobom je odnijela 9 odličja od čega 6 srebra i tri bronce.

Unatoč tome što je dio juniora ostao bez odličja svoje rezultate mahom su opravdali osobnim rekordima što dokazuje dobar rad i napredak i svakako uzlaznu putanju njihovih rezultata.

Prvog nada natjecanja u skoku u vis unatoč vjetru i nepovoljnim uvjetima za skakače pripala su nam dva odličja.

Noah Luca Matacun unatoč tome što nije skočio do norme za Europsko juniorsko prvenstvo kojoj je bio najbliže prethodnog vikenda, na postolju je slavio kad drug s rezultatom 2,03. Odmah iza njega baš kao i na Dvoranskom juniorskom prvenstvu slavio je Tin Vlahinja sa 1,85.

Ivan Vujević iako vidljivo najbolji juniorski daljaš nije imao sreće sa zaletištem te mu je izmaklo zlato u dalju. Njegov najbolji skok bio je 7,60 što je bio drugi rezultat natjecanja.

U dalju je nastupao i Vito Boca koji je sa sokom 6,78 završio na 4. mjestu.

Naša muška štafeta 4x100m u o odličnom sastavu Romano Polić,Matej Vrban,Vito Boca,Ivan Vujević slavila je srebro s rezultatom 43,62.

U finalu 100m kod juniorki rezultatom 12,65 Luana Bobanović bila je 5.

Ana Tibljaš i Sara Superina unatoč osobnim rekordima ostale su nadomak odličju.

Ana Tibljaš na 1500m ostvarila je svoj najbolji rezultat 5:00,05 no nedostajalo je svega pet sekundi do bronce.

Sara Superina također sa svojim najboljim rezultatom na 3000 zapreke 13:02,45 plasirala se na 4. mjesto.

Četvrto plasirana je i ženska štafeta 4x100m u sastavu Iva Polić,Matea Buha, Francesca Pappalardo i Luana Bobanović 50,82.

Ostali rezultati prvi dan:

5. Nea Bagarić disk 31

8. Matej Vrban 100m 11,31 osobni rekord

6. Romano Polić 400m 52,08

16. Adrijan Ružić 400m 56,65

1500m

4. Dominik Babić 4.15,08

8. Luka Vukelić 4:22,73

10. Ivo Crnković 4:43,07

Toni Gržić 5. koplje 54,36

Drugog dana natjecanja

Slavili su Ivan Vujević drugi na 200m 22,08, Romano Polić drugi na 400m prepone 56,00, Noah Luca Matcun troskok treće mjesto 13,83.

Štafete su slavile i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Juniorke su treće plasirane na 4x400m s rezultatom 4.17,27 s nastupale su iva Polić, Ana Tibljaš,Matea Buha i Luana Bobanović.

U muškoj konkurenciji 4x400 juniori su zauzeli drugo mjesto s rezultatom 3:25,07 a  nastupali su Romano Polić,Erik Sluga,Dominik Babić.

Ostali rezultati:

5. Luana Bobanović 200m 25,89

16. Matea Buha 200m 27,85

6. Iva Polić 400m pr 1.11,58

6. Francesca Pappalardo dalj 5,40

12. Erika Žikić dalj 4,94

17. Katarina Mežnarić dalj 4,62

5. Nea Bagarić kugla 10,69

7. Karolina Dujmešić koplje 26,48

8. Erik Sluga 200m 22,67

11. Matej Vrban 200m 22,92

800m 5. Dominik Babić 2:01,99, 11. Ivo Crnković 2:12,99, 12. Adrijan Ružić 2:21,46

300m zapreke 5. Luka Vukelić 10:37,32

4. Toni Gržić disk 38,59

 

Čestitke i pohvale svim našim natjecateljima i njihovim trenerima!


Email facebook twitter Google Bookmarks


© Copyright 2006-2017 - Atletski klub Kvarner.
E-mail: akkvarner@akkvarner.hr

Autor:Siniša Križanec, prof.
Podatke obradio: Janko Povše, ing.