O nama » Dokumenti » Novosti

05.07.2017

DINU ŠKROBONJA ČETIRI ODLIČJA NA POJEDINAČNOM PREVENSTVU ZA MLAĐE KADETE

Osijek je ove godine bio domaćin Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za mlađe i starije kadete i kadetkinje ujedno i najbrojnijeg natjecanja što je zasigurno i jedno od organizacijski najzahtjevnijih natjecanja.

U Osijeku nemamo priliku često nastupati pa je i samim time natjecanje imali i posebniji značaj.

Na natjecanju je nastupalo 24 naših atletičara u ukupno 28 disciplina.

Najviše uspjeha imao je Dino Škrobonja koji je slavio u četiri discipline.

Na 80m prepone bio je srebrni rezultatom 13,25, brončani  na 200m 26,98 te na 200m prepone 30,53.

Zlatnu medalju osvojio je u štafeti  4x60m 32,66 zajedno sa Miškulin Matija, Šašinka Vid i Perak Aleksandar.

U finalu 60m plasirao se na četvrto mjesto 8.29 a upravo brončani bio je njegov klupski kolega Aleksandar Perak  8,21.

Aleksandar Perak bio je zlatni i u sastavu štafete 4x60m te srebrni na 200m 25,85.

U skoku u vis Kvarner je predstavljao Matej Mohorovičić i skokom 1,49 kao srebrni popeo se na pobjedničko postolje.

Kod mlađih kadetkinja najuspješnija je bila Ira Čekada koja je u bacanju kugle bila treća s hicem 11,56.

13. Laura Delač 7,82

Zbog velikog gotovo neviđenog nevremena koje je u nekoliko minuta poharalo Osijek natjecanje je prekinuo službeni delegat natjecanja.

Čak osam disciplina nije  se uspjelo održati čime ostaje žal za rezultatima i gotovo sigurnim odličjima kod mlađih kadeta.

Obzirom da je ovo najbrojnije natjecanje vjerujemo da će se u budućnosti pronaći rješenje da se Pojedinačno PH u ove dvije kategorije održi u odvojenim terminima.