Categories: Extra
      Date: 30.05.2017
     Title: Uspjeh mlađih juniora

TONI GRŽIĆ DRŽAVNI PRVAK, DOTLIĆ 10,90 NA 100m

Varaždin-u organizaciji AK sloboda Varaždin održano je pojedinačno prvenstvo za mlađe juniore i juniorke.

Nakon uspjeha naših juniora na Kupu Hrvatske i mlađi juniori nastavili su nizati uspjehe i sa sobom odnijeli sedam odličja.

Za Kvarner je nastupalo 19 atletičara i atletičarki s ukupno 37 startnih mjesta.

Kopljaš Toni Gržić bio je najuspješniji prvog dana postavši novim državnim prvakom u bacanju koplja s novim osobnim rekordom 57,34. Toni je premašio dosadašnji rekord za čak osam metara.

Odlični rezultat i plasman ostvarili su naši 400 metraši Erik Sluga i Dominik Babić.

Sluga je osvojio srebrnu medalju s fantastičnim vremenom 50,12 a u cilj kao treće plasirani ušao je Dominik Babić s vremenom 50,44.

U bacanju diska brončana je bila Nea Bagarić dobacivši disk 32,46.

Štafeta 4x100m okitila se srebrom s vremenom 44,91 u satavu Adrijan Ružić, Erik Sluga, Ivan Tonković i Matej VrbTONI GRŽIĆ DRŽAVNI PRVAK, DOTLIĆ 10,90 NA 100m

an.

Korak do postolja ostao je Luka Vukelić na 2000 zapreke zaostavši svega dvije stotinke za treće plasiranim.

Matej Vrban plasirao se u finale 100m i unatoč odličnom vremenu 11,38 ostao na petom mjestu.

4x100m - Ružić,Sluga,Tonković,Vrban 44,91

Drugog dana natjecanja atletičari Kvarnera odnijeli su pobjedu u štafeti 4x100,200,300,400m s vremenom 2:00,87. Pobjednička štafeta bila je u sastavu Tonković, Vrban, Sluga i Babić.

Erik Sluga nastavio je s odličnim rezultatima i drugog dana tako je osim u štafeti odlično se plasirao i na 200m. sluga je dionicu istrčao za 22,73 i osvojio srebrnu medalju dok je četvrto plasirani u istoj disciplini s jednako vrijednim rezultatom Matej Vrban 22,89.

U ženskom dalju najbolja domaća atletičarka bila je Erika Žikić osvojivši broncu s najboljim rezultatom iz prve serije 5,20. Tik do postolja u dalju ostala je Francesca Pappalardo koja je skokom 5,18 ostala na najnezahvalnijem četvrtom mjestu.