KLARA BARNJAK ZLATNA, IVI POLIĆ BRONCA

Naši atletičari bili su uspješni i na juniorskom dvoranskom prvenstvu Hrvatske na kojem je Klara Barnjak osvojila zlatnu medalju u skoku udalj, a Iva Polić dotrčala do bronce u utrci na 60 metara prepone.

Klara Barnjak na svom je povratničkom natjecanju nakon rujna 2016. godine i operacije koljena osvojila titulu državne prvakinje skokom od 5,85 metara, dok je Iva Polić do bronce dotrčala za 9.68 sekundi i za 58 stotinki popravila osobni rekord.

Uspješna je bila i Luana Bobanović, kojoj su tri stotinke nedostajale za broncu u utrci na 60 metara, u finalu koje je trčala 7.98 sekundi i za tri stotinke popravila osobni rekord, dok je u polufinalu trčala 8.06 sekundi i petim se rezultatom plasirala u finale.

Ivan Novko zauzeo je četvrto mjesto u utrci na 60 metara sa 7.23 sekundi, čime je izjednačio osobni rekord i ostao četiri stotinke do pobjedničkog postolja. Matej Vrban bio je sedmi sa 7.28 sekundi, Erik Sluga zauzeo je osmu poziciju (7.38). Među našim atletičarima u polufinalu je najbrži bio Matej Vrban, koji je sa 7.27 sekundi bio peti, Ivan Novko bio je stotinku sporiji i u finale se plasirao šestim rezultatom, dok je Erik Sluga bio je osmi (7.42). Luka Trdić zapeo je u polufinalu sa 7.50 sekundi, ali je popravio osobni rekord.

Toni Gržić drugu je subotu zaredom popravio osobni rekord u bacanju kugle, na juniorskom je prvenstvu zauzeo četvrto mjesto hicem od 13,91 metara, kojim je za 2,1 metara popravio osobni rekord i ostao korak do postolja.

Rezultati, kadetkinje, 60 m: 10. Matea Buha 8.34; dalj: 8. 14. Matea Buha 5,14, 9. FranceskKadeti, 60 m: 4. Ivan Novko 7.23, 7. Matej Vrban 7.28, 8. Erik Sluga 7.38, 13. Luka Trdić 7.50; dalj: 9. Ivan Ostojić 5,30; kugla: 4. Toni Gržić 13,91.