KVARNER POBJEDNIK KVARNERSKE LIGE

Opet imamo dobre vijesti! Opet smo bili najbolji na Kvarnerskoj ligi! Ovaj put na Otvorenom pojedinačnom prvenstvu Istre u krosu u Medulinu na kojem smo osvojili sedam zlata, šest srebra i jednu broncu. Krenimo redom…

Naše su kadetkinje jednostavno bile najbolje, konkurenciji nisu dale da dođu ni blizu pobjedničkog postolja. Antonia Gauš je osvojila prvo mjesto u utrci dugoj 1.500 metara (5:39.67), Enia Benković osvojila je drugo mjesto (5:43.80), a Vida Deković bila je treća (5:47.52).

U ostalim kategorijama naši su atletičari također osvajali medalje, i to zlata i srebra. U konkurenciji mlađih juniora koji su trčali 2.000 metara Ivan Vuletić osvojio je prvo mjesto (4:39.66), dok je Ante Čavar bio drugi (4:53.76).

U kadetskoj utrci dugoj 2.000 metara pobijedio je Antonio Ban (5:17.58), a Vid Šašinka osvojio je drugo mjesto (5:17.60). Kod mlađih kadetkinja koje su trčale 800 metara najbrža je bila Sandra Žilić (2:11.83). Limači i limačice su morali pretrčati dionicu dugu 600 metara,

a najbolje limačice bile su pobjednica Elena Ban (1:52.99) i drugoplasirana Silvija Žilić (1:56.54), dok je kod limača prvo mjesto osvojio Ivan Pevalek (1:56.50).

I naši najmlađi natjecatelji pokorili su konkurenciju, cicibanke su trčale utrku na 300 metara u kojoj je pobijedila Franka Novosel (55.77), a drugo je mjesto osvojila Ana Zamarin (1:00.38), dok je kod cicibana Andro Domazet osvojio drugo mjesto (1:01.90).

I to nije sve, u Medulinu su podijeljeni pehari za najbolje ekipe u Kvarnerskoj ligi u 2019. godini, a pobjednik je Kvarner! Naši su atletičari ukupno osvojili 2862 boda, skoro tisuću više od drugoplasirane ekipe. Najbolji smo bili u šest od osam kategorija, prva mjesta u ukupnom poretku osvojili su cicibani, limači, mlađi kadeti, kadeti, kadetkinje i mlađi juniori. Za našu ukupnu pobjednu zaslužne su i mlađe kadetkinje i mlađe juniorke koje su osvojile drugo mjesto.

Subotu u Medulinu nisu propustiti niti naši juniori i juniorke koji su trčali izvan konkurencije. U utrci juniora na 2.000 metara pobijedio je Luka Vukelić  (4:26.53), drugi je bio Filip Cvijetić (4:34.01), a treći Dominik Babić (4:52.63). Juniorke su trčale 1.500 metara, a najbrža je bila Ana Tibljaš (5:10.10), dok je drugo mjesto osvojila Sara Superina (5:18.00), a treće Lucija Kolovrat (5:33.17).

Čestitke svima, nastavite i dalje marljivo trenirati, a novi uspjesi su nam onda zajamčeni!