KVARNER UKUPNI POBJEDNIK KVARNERSKE LIGE

Kakva je to subota bila! Još jedan nastup naših atletičara, puno odličnih plasmana i ukupna pobjeda u Kvarnerskoj ligi!

Kvarner je najbolji klub u tradicionalnom natjecanju klubova Primorsko-goranske i Istarske županije, a da imamo najbolje atletičare potvrdio je i kros koji je održan u subotu u Labinu. Na posljednjem natjecanju još jedne sezone Kvarnerske lige naši su nas atletičari još jednom ove sezone učinili ponosnima odnijevši pobjede u čak pet kategorija.

Dominik Babić niti ovoga puta nije razočarao, dapače, najbrže je istrčao dionicu od 2.000 metara u konkurenciji mlađih juniora, dok je Ivan Vuletić osvojio treće mjesto. Antonio Ban bio je najbrži na 1.500 metara u konkurenciji kadeta, u kojoj je Kvarner imao potpunu dominaciju. Tako je Vid Šašinka osvojio drugo, a Jakov Lončar treće mjesto. Sandra Žilić, kći našeg trenera Zorana, pobijedila je u utrci na 800 metara mlađih kadetkinja, dok je limačica Elena Ban najbrže svladala utrku od 600 metara u kojoj je Chiara Zuzzi osvojila drugo mjesto. I u cicibankama je naša atletičarka odnijela pobjedu, Mia Babnik slavila je ispred prijateljice iz kluba Katje Brusić.

U Labinu smo osvojili još četiri druga i još tri treća mjesta. Mlađa juniorka Ana Tibljaš, iza koje su zapaženi nastupi na brojnim utrkama, osvojila je drugo mjesto ispred Sare Superina. Matej Ružić bio je drugi među limačima, a Roko Prpić među cicibanima kod kojih je Patrik Klovar Lukarić zauzeo treće mjesto.

No, svakako treba pohvaliti i ostale naše atletičare koji su nastupili u Labinu, kao i u ostalim ovogodišnjim natjecanjima Kvarnerske lige, jer su i oni važna karika na putu do uspjeha. Prvo mjesto u ukupnom poretku klubova zasluga je svih naših atletičara. Zato, čestitke svima!

Rezultati, mlađi juniori, 2.000 m: 1. Dominik Babić, 3. Ivan Vuletić, 5. Filip Cvijetić, 7. Adrijan Ružić. Mlađe juniorke, 1.500 m: 2. Ana Tibljaš, 3. Sara Superina.

Kadeti, 2.000 m: 1. Antonio Ban, 2. Vid Šašinka, 3. Jakov Lončar. Kadetkinje, 1.500 m: 4. Lena Valerijev, 5. Jana Jovanović, 7. Antonia Gauš, 8. Vida Deković.

Mlađi kadeti, 1.000 m: 10. Niko Božić. Mlađe kadetkinje, 800 m: 1. Sandra Žilić, 12. Enia Benković, 14. Nika Tomljanović, 15. Lea Mišković, 19. Helena Mihelčić, 20. Mia Ivošević, 24. Vera Čuljak, 25. Joy Park.

Limači, 600 m: 2. Matej Ružić, 4. Ivan Pevalek, 5. Filip Vrkić, 9. Noel Požarić, 13. Roman Lučić, 14. Adrien Ban. Limačice, 600 m: 1. Elena Ban, 2. Chiara Zuzzi, 5. Petra Levak, 10. Lucija Zdrilić, 11. Emma Mihelčić, 15. Ana Kovačić, 25. Vita Poropat, 26. Petra Pevalek, 27. Iris Levak, 31. Nika Barin-Turica.

Cicibani, 300 m: 2. Roko Prpić, 3. Patrik Klovar Lukarić. Cicibanke, 300 m: 1. Mia Babnik, 2. Katja Brusić, 5. Nora Pešov, 9. Tia Kezele, 16. Lea Pavletić.

Ukupni poredak klubova: 1. Kvarner 3191, 2. Istra 1430, 3. Medulin 1353, 4. Grobnik 1166, Viškovo 1066, 5. Viškovo 1066, 6. Maximvs 947, 7. Liburnija 656, 8. Krk 488, 9. Albona 445, 10. Jadran 296 bodova.