PET ZLATA I REKORD NICOLE MILIĆ U SPLITU

Naši atletičari ne osvajaju medalje smo za klub, već i za svoje škole koje se poput nas mogu ponositi njima. Na državnom prvenstvu osnovnih i srednjih škola u Splitu dobili smo nove prvake i rekordere. Posebno moramo pohvaliti Nicole Milić, koja je osvojila zlato za svoju osnovnu školu Dr. Andrija Mohorovičić u utrci na 300 metara u kojoj je trčala 41.13 sekundi i za 1.17 sekundi popravila klupski rekord Klare Barnjak iz 2013. godine. Na prvenstvu osnovnih škola trčala je i Antonia Gauš, koja je bila peta na 600 metara sa 1:54.41 minute.

I naši srednjoškolci su osvajali medalje,  od čega četiri zlata i dvije bronce. Erik Sluga najbrži je srednjoškolac na 100 metara (11.34), Dominik Babić osvojio je zlato na 400 metara (49.73), a sa svojim prijateljima iz Gimnazije Andrija Mohorovičić Noom Kešom i Lukom Čepićem bili su i najbrži u štafeti 100-200-300-400 metara, trčavši zadnje dvije dionice (2:01.21). Titulu najbržeg osvojio je i Ivan Vuletić u utrci na 1.500 metara (4:21.81).

Naša skakačica udalj Erika Žikić osvojila je broncu skokom od 5,05 metara, a brončana je bila i Dorotea Ferizović koja je u visu preskočila 152 centimetra. Erika je s Teom Jurić, Sarom Superina i Lenom Valerijev osvojila i osmo mjesto u štafeti 100-200-300-400 metara (2:31.83).