VUJEVIĆ PRVI U SLOVENSKOJ BISTRICI

Naši atletičari uspješno su položili još jedan ispit, ovoga puta na međunarodnom mitingu u Slovenskoj Bistrici, na kojem je Ivan Vujević osvojio prvo mjesto u skoku udalj doskočivši u šestoj seriji do 7,78 metara. Vujeviću je ovo prvi nastup na otvorenom i do sada najbolji rezultat ikad na otvorenju sezone. Marino Dotlić dotrčao je do šestog mjesta u utrci na 100 metara za 11.52 sekunde nakon nezgode sa startnim blokom i pada u finalu. U kvalifikacijama je bio 51 stotinku brži, čime se trećim rezultatom plasirao u utrku šest najbržih sprintera.

Klara Barnjak osvojila je šesto mjesto u skoku udalj sa 5,69 metara iz prve serije, dok je Francesca Pappalardo zauzela 11. poziciju skokom od 4,98 metra iz prve serije.