ŽILIĆ DRUGI NA 8. ADRIA ADVENT MARATONU

Zoran Žilić osvojio je drugo mjesto na 8. Adria Advent Maratonu u Crikvenici, jednom od naših najdražih natjecanja koje uvijek krase odlična atmosfera i organizacija. Naš je trener maraton istrčao za 2:35:49 sati i postavio svoje najbolje ovosezonsko vrijeme unatoč ozljedi na desetom kolometru. Naime, Žiliću je preskočilo koljeno zbog čega je morao stati, ali je unatoč jakim bolovima uspio anulirati zaostatak za vodećima, doći do cilja i odnijeti pobjedu u konkurenciji hrvatskih natjecatelja, odnosno osvojiti drugo mjesto u konkurenciji 130 natjecatelja. U Crikvenici je uspješan bio i njegov učenik Ivan Dračar, rekorder crikveničke utrke na 5 kilometara, koji se ovoga puta odlučio za polumaraton. I nije pogriješio, Dračar je osvojio drugo mjesto u ukupnom poretku 404 trkača na 21 kilometar istrčavši utrku za 1:12:09 sati, a u poretku hrvatskih natjecatelja osvojio je prvo mjesto.

Kvarner je imao još nekoliko predstavnika u polumaratonu, naš atletičar Luka Vukelić imao je svoju premijeru na 21 kilometar (1:22:09), Flavio Mendiković istrčao je osobni rekord (1:36:10), a na hrabar i svake pohvale vrijedan pothvat odlučila se i Danijela Kirinčić, koja je također istrčala svoj prvi polumaraton (2:04:34). Crikvenički su polumaraton uspješno savladali i Sanjin Dovolić (1:46:30), Bruno Glažar (1:46:33), Toni Mance (1:53:09) i Igor Miličić (2:04:34). Nažalost, Veronika Erlić nije uspjela završiti utrku, na start je došla unatoč povišenoj temperaturi, ali bolest je bila jača i morala je odustati na 13. kilometru.

Najviše je predstavnika Kvarner imao u utrci građana na pet kilometara, u kojoj su polaznici naše škole trčanja odradili odličan posao i zaslužili same pohvale. Najuspješniji je bio Filip Mađerić koji je 5.000 metara istrčao za 19:07 minuta, a na drugom je mjestu utrku završila i naša nekadašnja atletičarka Tea Vidučić (20:22). Na 5.000 metara boje Kvarnera u Crikvenici branili su Mladen Lukanović (25:53), Ivana Božić (23:33), Sandra Ercegović (29:47), Majda Valenčić (29:49), Iva Mičetić (25:08), Tea Mance Mendiković (27:48), Anamari Šišić Klobučar (28:29), Marina Kefelja (29:10), Oriella Zuzzi (27:40), Amanda Tomac (23:51), Lidija Jurešić (30:33), Doris Primorac (31:06), Ljiljana Kalanj (31:14) i Iva Florjančič (24:28).

Čestitke i pohvale svima koji su nastupili na 8. Adria Advent Maratonu, svaka čast na entuzijazmu, želji i volji u ostvarenju vlastitih ciljeva. To je najbolji put prema napretku!